Jaki filtr do wody pitnej warto wybrać? Przegląd dostępnych możliwości

0
Jaki filtr do wody pitnej warto wybrać? Przegląd dostępnych możliwości

Czy wiesz, że dorosły człowiek powinien pić dziennie przynajmniej 2 litry wody? 

Odpowiednie nawodnienie wpływa na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na ilość pitej wody, ale także na jej jakość. Właśnie dlatego chętnie ją filtrujemy. Do tego jednak niezbędny jest odpowiedni filtr. Jaki model warto wybrać do swojego domu i dlaczego? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Picie wody z kranu jest dla wielu abstrakcją – powszechnie wiadomo, że nie pachnie zachęcająco, a jej smak pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście można ją poddać filtracji, dzięki czemu staje się czysta, smaczna i zdrowa. Proces ten polega na pozbawieniu cieczy licznych zanieczyszczeń, takich jak chlor i szereg metali ciężkich. Filtrowanie zmienia też poziom twardości wody, dzięki czemu np. w czajniku nie osadza się kamień.

Filtrowanie wody to korzyści nie tylko dla Twojego zdrowia, ale także dla środowiska. Najważniejsze jest to, że proces ten pozwala zredukować ilość kupowanych plastikowych butelek. Warto pamiętać, że woda filtrowana jest znacznie tańsza i możesz mieć ją zawsze pod ręką, bez konieczności dźwigania całych zgrzewek ze sklepu.

Najpopularniejsze sposoby filtrowania wody

W warunkach domowych można filtrować wodę na wiele sposobów. Każdy z nich ma swoje zalety. Jaki filtr do wody pitnej możesz wybrać? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze opcje, spośród których z pewnością wybierzesz odpowiednią dla siebie.

  1. Dzbanek filtrujący – to dość proste w budowie naczynie, składające się z górnej i dolnej części, które są od siebie oddzielone. Woda przepływa grawitacyjnie z jednego zbiornika do drugiego, przechodząc przez specjalny filtr, dzięki czemu oczyszcza się z niepożądanych substancji. To najprostsza metoda filtracji – nie wymaga podłączenia do ujęcia wody i można z niej korzystać w każdych warunkach. Należy jednak zauważyć, że dzbanki filtrujące mają ograniczoną pojemność, co może prowadzić do tego, że częściej będziesz musiał je napełniać. Są też mniej skuteczne przy twardej wodzie, a filtry dość szybko się zużywają.
  2. Filtry podzlewozmywakowe – to rozwiązanie wymaga instalacji pod zlewem i montażu specjalnej baterii trójdrożnej lub osobnego kranu do przefiltrowanej wody. Filtr podzlewozmywakowy znakomicie radzi sobie z licznymi zanieczyszczeniami. Ta metoda filtracji jest też wydajniejsza niż używanie dzbanka z filtrem. Wymaga jednak profesjonalnej instalacji i zajmuje nieco miejsca w szafce pod zlewem.
  3. System odwróconej osmozy – ten filtr w użytkowaniu przypomina inne modele podzlewozmywakowe. Różnica polega jednak na tym, że poza zwyczajnymi wkładami filtrującymi znajduje się w nim też specjalny wkład z filtrem odwróconej osmozy, który nie przepuszcza niczego poza cząsteczkami wody. To rozwiązanie świetnie radzi sobie z usuwaniem kamienia.

filtr

 

Jaki filtr do wody pitnej to strzał w dziesiątkę?

Zastanawiasz się, która metoda filtracji wody jest najlepsza? Okazuje się, że świetnie radzi sobie system odwróconej osmozy. Filtry osmotyczne mogą pozbyć się z wody wszystkich zanieczyszczeń, w tym także wirusów i bakterii, dzięki czemu ciecz staje się miękka, przejrzysta, czysta i zwyczajnie smaczna. Co więcej, każdy system posiada wkład mineralizujący, który wzbogaca wodę o niezbędne dla zdrowia pierwiastki. Pozyskiwana w ten sposób ciecz nadaje się nie tylko do picia, ale także do mycia, gotowania czy pielęgnacji. System odwróconej osmozy to inwestycja na lata.

O czym warto pamiętać, decydując się na filtrowanie wody pitnej?

Zamierzasz filtrować wodę w domu? Świetnie! Musisz jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejsza z nich to przestrzeganie zaleceń producenta urządzenia, a szczególnie tego, które określa częstotliwość wymiany filtrów. Dzięki temu Twoja woda pitna zawsze będzie smaczna i zdrowa, a sam system filtracji będzie działał bez zarzutu długi czas.

Wybierając filtry podzlewozmywakowe lub osmotyczne, pamiętaj także o instalacji baterii trójdrożnej. To korzystne rozwiązanie, dzięki któremu zapewnisz sobie stały i nieskomplikowany dostęp zarówno do ciepłej, jak i zimnej wody wodociągowej, a oddzielnie do filtrowanej. Dzięki temu nie musisz instalować dodatkowej armatury. Takie baterie są dostępne w naszej ofercie i stanowią ciekawe estetyczne wykończenie kuchni.

Filtrowanie wody to rozwiązanie korzystne zarówno dla środowiska, jak i Twojego zdrowia oraz portfela. Poszukujesz niezawodnego systemu do filtrowania wody pitnej do domu? Przyjrzyj się propozycjom, które umieściliśmy w ofercie naszego e-sklepu.

Filtr

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl