Jaki młynek do odpadów warto wybrać? Rozwiewamy wątpliwości

0
Jaki młynek do odpadów warto wybrać? Rozwiewamy wątpliwości

Młynek do odpadów – choć kojarzy się głównie z akcesoriami używanymi w lokalach gastronomicznych – coraz częściej stanowi element wyposażenia kuchni w gospodarstwach domowych. To praktyczne rozwiązanie, które umożliwia rozdrabnianie resztek jedzenia, a tym samym ułatwia utrzymanie wnętrza w czystości. Dlaczego warto zainwestować w młynek do odpadów i jak wybrać najlepsze urządzenie? Czytaj dalej – podpowiemy Ci, na co musisz zwrócić uwagę podczas zakupów.

Dlaczego warto zainstalować młynek do odpadów?

Rozdrabniacz, znany też jako młynek do odpadów, jest urządzeniem, które umieszcza się w zlewozmywaku. Jego zadaniem jest rozdrabnianie resztek jedzenia w taki sposób, aby bezpiecznie przepływały przez rury. Dzięki instalacji tego sprzętu znika problem niedrożnej kanalizacji. Użycie młynka oznacza brak konieczności osobnego segregowania odpadów spożywczych – tym samym resztki nie zalegają w koszu, co z pewnością korzystnie wpływa na zapach w pomieszczeniu. Objętość wyrzucanych śmieci jest też wyraźnie mniejsza.

InSinkErator

Jaki młynek do odpadów warto wybrać?

Decydując się na zakup rozdrabniacza do zlewozmywaka, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów tego sprzętu. Jaki młynek do odpadów warto wybrać? Poniżej przygotowaliśmy listę kryteriów, którymi należy się kierować podczas zakupów. Do najważniejszych należą:

moc silnika – od tego parametru zależy, jak młynek poradzi sobie z odpadkami i co będzie można w nim rozdrabniać. Warto wybrać urządzenie o mocy 0,75 KM, dla którego zmielenie nawet twardych resztek nie będzie problemem;

głośność – nowoczesne urządzenia o dużej mocy nie muszą być głośne. Obecnie producenci zwracają dużą uwagę na komfort użytkownika. Warto wiedzieć, że istnieje zależność między poziomem głośności a rodzajem zlewozmywaka, w jakim młynek jest zamontowany. Urządzenie pracuje zdecydowanie ciszej w zlewie ceramicznym niż w stalowym. Nowoczesne modele są wyposażone we wkładkę tłumiącą do odpływu, co wpływa na redukcję hałasu;

dodatkowe funkcje – warto wybrać urządzenie, które ma dodatkowe funkcje ułatwiające jego użytkowanie. Jedną z najbardziej pomocnych jest pneumatyczny włącznik – sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymaga się wysokiego standardu użytkowania;

gwarancja – to często jeden z najważniejszych parametrów decydujących o zakupie konkretnego modelu. Im dłuższa gwarancja producenta, tym lepszej jakości sprzęt wybierasz. Dostępny w ofercie SystemCeram model ISE EVO 250 ma aż 8 lat gwarancji!

Młynek do odpadów – najważniejsze zalety

Nie da się ukryć, że zakup rozdrabniacza to niemała inwestycja. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać potencjał swojej kuchni, nie powinno zabraknąć go w jej wyposażeniu. Stosowanie młynka do odpadów ma wiele zalet. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

– bezpieczeństwo użytkowania,

– możliwość mielenia różnego rodzaju odpadów,

– brak konieczności konserwacji mechanizmu,

– łatwość w utrzymaniu czystości kuchni,

– niskie zużycie wody,

– brak konieczności wykorzystywania silnych środków chemicznych do czyszczenia rur.

 

InSinkErator

O czym musisz pamiętać, zanim kupisz młynek?

Decydując się na instalację rozdrabniacza, przed zakupem upewnij się, czy będzie ona w ogóle możliwa. Przed wybraniem konkretnego modelu sprawdź następujące parametry:

– wysokość i szerokość młynka do odpadów,

– odległość od środka wylotu wyładowczego do końcówki rury wyładowczej,

– odległość od linii środkowej wylotu wyładowczego do spodniej części zlewu,

– odległość od złączki syfonu kanalizacyjnego do pionowej linii środkowej.

Jaki młynek do odpadów warto wybrać? Postaw na urządzenie, które jest dopasowane do Twoich potrzeb i zlewozmywaka. Pamiętaj o tym, by przed pierwszym uruchomieniem rozdrabniacza zapoznać się z instrukcją producenta. Szeroki wybór młynków znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl