Zastanawiasz się, jaki zlewozmywak pasuje do szafki 60 cm? Poznaj nasze propozycje!

0
Zastanawiasz się, jaki zlewozmywak pasuje do szafki 60 cm? Poznaj nasze propozycje!

Kompletujesz wyposażenie do wymarzonej kuchni? Zatem z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest wygoda w strefie zmywania. Zakup funkcjonalnego zlewozmywaka powinien być dobrze przemyślany. Sprzęt musi być dopasowany nie tylko do Twoich potrzeb, ale także do szafki, w której będzie zamontowany. W polskich kuchniach powszechnie stosowanym rozwiązaniem są szafki o wymiarach 60 cm – jaki zlewozmywak do nich pasuje? W poniższym artykule podpowiemy Ci, jak wybrać idealny model!

Jaki zlewozmywak warto kupić do szafki 60 cm?

Rozmiar zlewu to jeden z najistotniejszych parametrów, jakie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu – wielkość komory musi idealnie pasować do odbudowy szafki. Warto zaznaczyć, że mniejsze zlewozmywaki mogą być montowane w większych szafkach, ale nie odwrotnie. Zatem jaki zlewozmywak będzie pasował do szafki 60 cm? Weź pod uwagę, że komora musi w całości zmieścić się w szafce. Pamiętaj także o konieczności pozostawienia miejsca na podłączenie baterii i pozostałych akcesoriów. Zlewozmywak powinien być zainstalowany kilka centymetrów od ścian, co ułatwi dbanie o higienę stanowiska do zmywania. Najlepiej zatem sprawdzą się zlewozmywaki, których komory mają mniej niż 60 cm. Rozglądaj się więc za modelami o wymiarach 40-50 cm.

Wybierając zlewozmywak, zwróć uwagę na sposób jego montażu. Modele dopasowane do szafki 60 cm występują w wielu odsłonach – możesz zdecydować się na klasyczne zlewy wpuszczane w blat, zintegrowane z blatem lub nowoczesne, podwieszane warianty. Do szafek 60 cm najczęściej wybiera się zlewozmywaki w kształcie prostokąta – są wygodne w użytkowaniu i dobrze prezentują się w każdej kuchni, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzona.

Zlew do szafki 60 cm – z ociekaczem czy bez?

Zlewozmywak musi być dopasowany nie tylko do wymiarów szafki, ale także do potrzeb domowników. O funkcjonalności zlewu w dużym stopniu decyduje liczba komór. Najmodniejszym trendem ostatnich sezonów są modele jednokomorowe, takie jak np. Mera 57 – znajdziesz ten wariant w ofercie naszego e-sklepu. To uniwersalne rozwiązanie, które dobrze prezentuje się w niemal każdej kuchni. Do szafek 60 cm pasują też zlewy półtorakomorowe. To modele wprost stworzone dla osób, które dużo gotują i potrzebują praktycznego miejsca do rozmrażania produktów czy odłożenia drobnych akcesoriów kuchennych.

Zlewozmywaki występują też w wersji z ociekaczem lub bez. Ociekacz jest funkcjonalnym elementem zlewu – możesz wysuszyć na nim umyte naczynia lub przed zmywaniem odłożyć brudne, jeśli komora jest pełna. Tym samym unikniesz zabrudzenia blatu. Na model bez ociekacza zdecyduj się wtedy, gdy każdy centymetr użytkowy blatu ma dla Ciebie znaczenie.

O czym należy pamiętać, wybierając zlewozmywak?

W każdym pomieszczeniu estetyka wyposażenia ma znaczenie – także w kuchni. Na wygląd zlewozmywaka w dużym stopniu wpływa materiał, z którego został wykonany. Coraz większą popularnością cieszy się ceramika i nie ma w tym nic dziwnego – ma długą listę zalet.

Dzięki wypaleniu w 1500℃ zlewozmywak ceramiczny jest odporny na gwałtowne zmiany temperatur. Ostre przedmioty czy ciężkie garnki nie stanowią dla niego zagrożenia – zlewozmywaki ceramiczne uznawane są za niezniszczalne. Ich niekwestionowanym atutem jest łatwość w utrzymaniu idealnej czystości. Nie można też zapomnieć o ich walorach estetycznych. W ofercie naszego e-sklepu znajdziesz aż 15 wariantów kolorystycznych, które z powodzeniem dopasujesz do designu swojej kuchni.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jaki zlewozmywak idealnie pasuje do szafki 60 cm. Jeśli chcesz, by służył Ci długi czas w doskonałej kondycji, postaw na ceramikę. Szeroki wybór designerskich zlewozmywaków, pasujących do każdej kuchni, znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl