Zlewozmywak podwieszany, zintegrowany, wpuszczany czy nakładany – jaki wybrać?

0
Zlewozmywak podwieszany, zintegrowany, wpuszczany czy nakładany – jaki wybrać?

Choć w nowoczesnych kuchniach królują zmywarki, to zlewozmywak nadal pozostaje niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Odpowiednio dopasowany do potrzeb domowników ułatwia wykonywanie codziennych prac kuchennych. Nie da się też ukryć, że jest ciekawą ozdobą wnętrza. Zlewozmywaki dzielimy na kilka rodzajów, np. ze względu na sposób montażu. Wyróżnić możemy zlew wpuszczany czy nakładany, a także podwieszany i zintegrowany z blatem. Który z nich warto wybrać i dlaczego? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który ułatwi Ci podjęcie dobrej decyzji!

Jaki zlewozmywak wybrać? Poznaj zalety dostępnych rozwiązań

Rynek oferuje wiele różnych zlewozmywaków. Różnią się między sobą wielkością, a także sposobem montażu. Jak wybrać odpowiedni zlew? Weź pod uwagę przede wszystkim efekt wizualny, jaki chcesz osiągnąć. Zlewozmywak powinien pasować też do mebli kuchennych, które zdobią wnętrze. Jaki zlew jest najlepszy? Poznaj zalety dostępnych na rynku rozwiązań.

Zlewozmywak wpuszczany

Jednym z najczęściej wybieranych zlewozmywaków jest model wpuszczany w blat. Jego popularność w dużym stopniu wynika z łatwości montażu. Otwór można wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowca. Zlewozmywak umieszczany jest w nim od góry. Użytkownicy chwalą sobie to, że można w prosty sposób uzyskać idealną szczelność między blatem a zlewem. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że pasuje do każdego rodzaju blatu. Ponadto rynek oferuje mnóstwo modeli, spośród których bez trudu wybierzesz zlewozmywak dopasowany do aranżacji wnętrza i potrzeb domowników.

 

wpuszczany w blat

 

Zlewozmywak nakładany

Jednym z najmodniejszych rozwiązań ostatnich sezonów są zlewy nakładane na szafkę. Wyróżniają się widocznym frontem, który jest nie tylko praktyczny, ale także sprawia, że zlewozmywak staje się nieszablonową ozdobą kuchni. Co więcej, łatwo go zamontować. Z pewnością poradzisz sobie z tym samodzielnie, bez pomocy fachowca. Tego typu zlew nakłada się na gotową szafkę, która musi być odpowiednio dopasowana pod względem rozmiaru.

Widoczny front, czyli charakterystyczny fartuch zlewozmywaka, spełnia niezwykle ważną funkcję praktyczną. Pozwala stanąć bliżej zlewu, dzięki czemu nie musisz schylać się podczas mycia naczyń. Front chroni też przed zabrudzeniami, co ułatwia i przyspiesza wykonywanie czynności porządkowych w kuchni. Musisz pamiętać jedynie o konieczności prawidłowego uszczelnienia zlewu.

 

Nakładany na szafkę

 

Zlewozmywak podwieszany

W nowoczesnych aranżacjach często można spotkać zlewy podwieszane pod blatem. To niezwykle efektowne rozwiązanie. Zlewozmywak jest montowany od dołu szafki, przez co jego krawędzie są niewidoczne. Dzięki temu łatwo można utrzymać czystość w kuchni. Zlewozmywaki podwieszane dają mnóstwo aranżacyjnych możliwości. Można je łączyć w dowolną liczbę komór, pozostawiając pas blatu pomiędzy nimi. Przygotowując otwór pod zlew, warto jednak poprosić o pomoc fachowca.

 

Podwieszany pod blatem

 

Zlewozmywak zintegrowany z blatem

Poszukując efektownych elementów wyposażenia strefy zmywania, zwróć uwagę na zlewy zintegrowane z blatem. Zlewozmywak wraz z blatem tworzą spójną całość – są zamknięte w jednej płaszczyźnie. Brak krawędzi między nimi sprawi, że zyskasz dodatkową powierzchnię roboczą. Co więcej, dzięki temu wszystkie okruszki możesz jednym ruchem wrzucić do zlewu. Z łatwością więc utrzymasz porządek.

Obecne na rynku zlewozmywaki zintegrowane z blatem są dostępne w różnych wariantach. Z pewnością wybierzesz model dopasowany zarówno do aranżacji wnętrza, jak i do potrzeb domowników. Najlepiej jednak, jeśli montaż tego modelu zlecisz fachowcom.

 

zintegrowany

 

Zlewozmywak podwieszany, zintegrowany, wpuszczany czy nakładany – w jaki warto zainwestować?

Wiesz już, że zlewy różnią się między sobą przede wszystkim sposobem montażu. Jaki zlewozmywak jest najlepszy? Wiele zależy od tego, jaki blat znajduje się w Twojej kuchni. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań jest zlew wpuszczany. Może być umieszczony w każdym blacie, niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonany. Z kolei montaż zlewu nakładanego na szafkę wymagana wyłącznie dopasowania odpowiedniego rozmiaru szafki. Nieco inaczej wygląda kwestia instalacji zlewozmywaka podwieszanego. Musisz zachować szczególną ostrożność, jeśli zdecydujesz się na montaż w blacie drewnianym lub laminowanym. Materiały te mogą ulec zniszczeniu, dlatego koniecznie upewnij się, że krawędzie są dobrze zabezpieczone przed wilgocią.

To, czy wybrać zlew zintegrowany, podwieszany, wpuszczany, czy nakładany, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że duże znaczenie ma też design, a także odpowiednia wielkość zlewozmywaka. Ważny jest też materiał, z jakiego go wykonano. Jednym z najlepszych rozwiązań – zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym – jest zlewozmywak ceramiczny. W naszym e-sklepie znajdziesz wszystkie wymienione wyżej zlewozmywaki w wielu wariantach. Przygotowaliśmy modele objęte aż 5-letnią gwarancją, które bez trudu dopasujesz do aranżacji wnętrza!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl